Spektakl taneczny „Everything Not Saved Will Be Lost” – sztuka tańca w MCK [Wstęp wolny]

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie zaprasza na unikatowy spektakl „Everything Not Saved Will Be Lost” autorstwa Zuzanny Kasprzyk, który odbędzie się 8 listopada 2024 r. o godz. 19:00 w sali teatralno-widowiskowej MCK PGE Giganty Mocy. To niepowtarzalna okazja, by zobaczyć finał IV edycji konkursu „Szklarnia – Inkubator Teatralny”.

Spektakl w ramach programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024

Występ „Everything Not Saved Will Be Lost” jest częścią prestiżowego programu Przestrzenie Sztuki Łódź – Teatr 2024, który wspiera rozwój młodych artystów, umożliwiając im zaprezentowanie swoich projektów przed szeroką publicznością. Zuzanna Kasprzyk, autorka spektaklu, pragnie zaskoczyć widzów, zestawiając klasyczny taniec ze współczesnymi technikami ruchowymi, a tytuł zaczerpnięty z komunikatu w grach Nintendo ostrzega, że wszystko, czego nie zachowamy, zostanie utracone.

Temat pamięci i inspiracje kulturowe

Motywem przewodnim spektaklu jest pamięć i próba ocalenia istotnych wartości. Inspirację do projektu stanowi „Umierający łabędź” – słynne solo stworzone dla Anny Pawłowej, oraz charakterystyczne dla konsoli Nintendo powiadomienie o niebezpieczeństwie utraty niezapisanych danych. Spektakl Zuzanny Kasprzyk tworzy oryginalny komiks tańca, balansujący między nostalgią a współczesnością, co z pewnością przyciągnie zarówno młodszych, jak i starszych widzów.

Obsada i twórcy spektaklu

Spektakl został starannie przygotowany przez utalentowany zespół artystów. W obsadzie znaleźli się tancerze Sara Kozłowska, Zuzanna Grygo i Arina Yaryhina, których ruchy współgrają z muzyką Patryka Zakrockiego, a kostiumy i makiety stworzyła Anna Adamiak, wspierana przez Michała Walczaka. Choreografia, koncept oraz tekst autorstwa Andrzeja Molendy pozwalają na głębsze przeżycie spektaklu.

Kim jest Zuzanna Kasprzyk?

Zuzanna Kasprzyk to choreografka i tancerka, absolwentka Prywatnej Szkoły Baletowej w Gliwicach i Wydziału Teatru Tańca w Krakowie. Przez lata współpracowała z teatrami i artystami na całym świecie, m.in. z Kuala Lumpur Performing Arts Center i Operą Narodową w Warszawie. Obecnie działa także jako nauczycielka tańca i doktorantka na Akademii Muzycznej w Łodzi. Kasprzyk w swoich projektach często współpracuje z fizykiem Andrzejem Molendą, co daje jej twórczości wyjątkową głębię intelektualną.

Wstęp na spektakl

Wydarzenie odbędzie się 8 listopada 2024 roku o godzinie 19:00, wstęp na spektakl jest wolny, więc każdy ma szansę zobaczyć ten niezwykły taneczny eksperyment na własne oczy.

0 0 votes
Ocena artykułu
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Najnowszy
Najstarszy Najwięcej głosów
Zobacz wszystkie komentarze
View all comments
0
Dodaj komentarzx