W Bełchatowie oraz w wielu innych miejscach w Polsce i na świecie odbył się 10. Bieg Tropem Wilczym. Uczestnicy upamiętniają w ten sposób Żołnierzy Wyklętych.
W południe spod siedziby bełchatowskiego „Strzelca” wystartował bieg na 1963 metry – z możliwością kontunuowania biegu na trasie o długości 5 km. Długość trasy symbolizuje datę śmierci ostatniego walczącego Żołnierza Niezłomnego sierżanta Józefa Franczaka ps. Lalek. Trasa prowadziła przez tereny Nadleśnictwa Bełchatów. Jak co roku uczestnicy startowali w koszulkach z wizerunkami Żołnierzy Niezłomnych, między innymi kpt. Mariana Markiewicza ps. Maryla, jednego z ostatnich żyjących żołnierzy walczących z okupacją sowiecką na Kresach.
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przypada co roku 1 marca. Ten dzień stał się świętem państwowym w 2011 roku. Ma on na celu upamiętnienie polskich żołnierzy podziemia, którzy w latach 1944-1963 walczyli przeciwko ZSRR. W 2013 roku grupa pasjonatów i działaczy społecznych zorganizowała tego rodzaju bieg po raz pierwszy w lesie koło Zalewu Zegrzyńskiego, a udział w niej wzięło około 50 osób. Rok później do tej inicjatywy przyłączyła się Fundacja Wolność i Demokracja, która organizuje ten bieg cyklicznie od 2014 roku aż do dziś. Od 2015 roku ten bieg ma charakter ogólnopolski i na stałe wpisuje się w biegowy kalendarz. W 2021 roku udział w biegu „Tropem Wilczym. Pamięci Żołnierzy Wyklętych” wzięło ponad 75 tys. osób z 370 miast w takich też krajach jak: USA, Wielka Brytania, Austria, Litwa, Kosowo, Irak, Afganistan, czy Rumunia.